HASTA ÖYKÜLERİ

Oğlunun Fedakarlığıyla Yeni Bir Hayat

12 sene önce Hepatit B tanısı konulduktan sonra süreç önce karaciğer yetmezliği ardından nakil noktasına geldi. Uzun araştırmalarım sonucunda nakil operasyonunu Güven Hastanesi Organ Nakli Merkezi'nde olmaya karar verdim. Oğlumun canından bir parçasını vermesiyle yeni bir hayata başladım. Nakil operasyonundan sonra onunda hayatına kaldığı yerden devam etmesi beni daha da mutlu etti. Başta Prof.Dr. Sedat Karademir ve Uz.Dr. Muzaffer Atlı hocalarımıza, tüm hemşire ve sağlık personellerimize şükranlarımı sunuyorum.K.G.

Devamı

Karaciğer Nakli Mutluluğu

Ekim 2014 tarihinde HCC tanısı konulduktan sonra kadavradan alınan nakli gerçekleştiren; Prof.Dr. Sedat Karademir ve ekibi, Koordinatör Hemşire Sibel hanım ve tüm Güven Hastanesi personeline teşekkürler. F.K.

Devamı

Karaciğer Nakli Yine Umut Oldu

5 senedir sebebi bilinmeyen karaciğer yetmezliği hastasıydım. Doktor tavsiyesi ve araştırmalarım sonucunda Güven Hastanesi Organ Nakli Merkezi'ne başvurdum. Kısa sürede kardeşimden alınan karaciğer sayesinde yeni bir yaşama merhaba demenin mutluluğunu yaşıyorum. Başta Prof.Dr. Sedat Karademir, Uz.Dr. Muzaffer Atlı olmak üzere tüm hemşire ve sağlık personellerine teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum. A.D.

Devamı

Yaşamak, Kaldığı Yerden

Unutkanlık, hafıza kaybı halsizlik gibi şikayetler ile birçok hastaneye başvurduk. Karaciğer nakli olmamız gerektiğini en son gittiğimiz hastanede söylediler. Doktorumuz karaciğer naklinde Güven Hastanesi'nin çok başarılı olduğunu söyledi. Doktorumuzun tavsiyesi üzerine Güven Hastanesi Organ Nakli Merkezi'ne başvurduk. Son derece başarılı  bir  operasyon  geçirdim. Prof.Dr. Sedat Karademir, Dr. Muzaffer Atlı, Doç.Dr. Nedim Çekmen ve tüm ekibe teşekkürler.  A.T.

Devamı

Oğuldan Babaya Mutluluk Nakli

Mayıs 2013 tarihinde ani kilo kaybı neticesinde doktora başvurmam sonucunda Hepatit B kaynaklı karaciğer kanseri(HCC) teşhisi konuldu. Bunun üzerine kemoterapiye başladım. Başka bir hastanede kadavradan organ nakli için sıralamaya girdim. Bu arada eşim ve çocuklarımın ısrarları üzerine canlı donörden nakil için, İstanbul ve Ankara'da bazı organ nakli merkezleri ile görüştüm. Bu konuda uzmanlaşmış doktorları da araştırmaya başladım. Zaman zaman görüşmeler yaptım. Kadavradan nakil için sıralamaya girdiğim hastanede canlı donörden nakil için eşim ve iki oğlumun verici olup, olamayacaklarının araştırması yapıldı. Eşim ve büyük oğlumun uygun verici olamadıkları tespit edildi. Diğer oğlum D'nin karaciğerinin damar yapısı itibarı ile bana tam uygun olmamasına rağmen konusunda deneyimli bir ekibin bu nakli yapabileceğine...

Devamı