HASTA ÖYKÜLERİ

Doktor Kızından Babaya Başarılı Organ Nakli

Sayın Profesör Doktor Sedat KARADEMİR,Çağdaş gelişmiş tıbbın zirvesi sayılan organ nakli (karaciğer) alanındaki büyük başarılarınız tüm dünyaca ünlüdür. Bu yüzden de ABD, İsrail ve  modern tıbbın üst düzeyde geliştiği Avrupa ülkeleri vatandaşlarının bile Türkiye Cumhuriyetine, sizin çalıştığınız Ankara Özel Güven Hastanesi’ne ve özellikle size başvurmaları tesadüfi değildir. Böyle yetenekli, ustad bir cerrahın Türk olması ayrıca gurur vericidir.Babam B. AKHUNDOV’un da kaderini size emanet ve itibar etmesi Yüce Allah’ın takdirinden ziyade sizin başarılı, yetenekli bir cerrah olmanız, şifalı elleriniz, kocaman kalbiniz ve insanlığınızdandır.İster ameliyata hazırlık aşamasında, karaciğer nakli ameliyatında ve isterse de sonraki onarım-tedavi sürecinde nefesinizi nefesimize kattınız, kendi...

Devamı

Musa Babasına Hayat Verdi

Karaciğer rahatsızlığı ile 13 yıl önce tanıştım. 2009 yılında Hepatit C tanısı konuldu ve 2010 yılında safra kesem alındı.2014 yılı Haziran ayında karaciğerimde kitle tespit edildi ve nakil olmam gerektiği söylendi. Nakilden önce 3 defa kitle yaktırma işlemi uygulandı ve son olarak nakil sürecine başlandı. Değerli hocalarımın sayesinde Güven Hastanesi Organ Nakli Merkezi'ne ulaştım. Prof.Dr. Sedat Karademir ve Muzaffer Atlı olmak üzere tüm Güven ailesine teşekkürlerimi iletiyorum.M. K.

Devamı

İsmet Bey Artık Gülüyor

2012 yılında Hepatit B olduğum söylendi, karaciğer yetmezliği sonucunda nakil kararı alındı. Detayları araştırmalarım sonucunda kendimi Sedat Karademir ve ekibine emanet ettim. Yeğenimden alınan karaciğerle artık kendimi daha sağlıklı hissediyorum. Güven Hastanesi Organ Nakli Merkezi ekibi doktorlarına ve değerli hemşirelerimize zor günümde yanımda oldukları için teşekkür ediyorum.İ.E.

Devamı

Oğlunun Fedakarlığıyla Yeni Bir Hayat

12 sene önce Hepatit B tanısı konulduktan sonra süreç önce karaciğer yetmezliği ardından nakil noktasına geldi. Uzun araştırmalarım sonucunda nakil operasyonunu Güven Hastanesi Organ Nakli Merkezi'nde olmaya karar verdim. Oğlumun canından bir parçasını vermesiyle yeni bir hayata başladım. Nakil operasyonundan sonra onunda hayatına kaldığı yerden devam etmesi beni daha da mutlu etti. Başta Prof.Dr. Sedat Karademir ve Uz.Dr. Muzaffer Atlı hocalarımıza, tüm hemşire ve sağlık personellerimize şükranlarımı sunuyorum.K.G.

Devamı

Karaciğer Nakli Mutluluğu

Ekim 2014 tarihinde HCC tanısı konulduktan sonra kadavradan alınan nakli gerçekleştiren; Prof.Dr. Sedat Karademir ve ekibi, Koordinatör Hemşire Sibel hanım ve tüm Güven Hastanesi personeline teşekkürler. F.K.

Devamı