HASTA ÖYKÜLERİ

Karaciğer Nakli ile Eşine Can Verdi

Geçen hafta hastanenizde eşime karaciğer nakli yapıldı. Ben verici olarak eşimde alıcı olarak ameliyat öncesi, esnası ve sonrasında tüm doktor ve ilgili sağlık çalışanlarından fazlasıyla memnun kaldık. Tüm emeği geçenlere ailem adına sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Eşimin bu sözü beni çok duygulandırdı. "Önce  dışımda ciğerimdin, şimdi içimde oldun. Sağlıklı ve mutluyum, minnettarım" dedi. Onun sağlıklı, mutlu ve yanımızda olması büyük bir mutluluk bizim içinde. Bu sevginin gücü eş olarak her zaman birbirimizin yanındayız.(Maşallah) Böyle sevginin tüm eşlere nasip olmasını dilerim.  Tekrar Güven Hastanesi Organ Nakli Merkezi ekibine teşekkür ederiz.Hasta verici,D.C.

Devamı

Karaciğer Nakli ile Umutsuzluğa Veda

Bundan 8 yıl önce karaciğer hastalığıyla tanıştım. Zamanla hastalığım ilerleyerek siroza çevirdi. Son zamanlarımda karnım şişmişti ve nefes alamaz bir hale gelmiş, umutsuzluğa kapılmıştım. Bir dostumuzun tavsiyesi üzerine Güven Hastanesi'nde iyi bir hocanın olduğunu haberini aldık. Ve o hocanın Sedat Hoca olduğunu öğrendik ve görüşmeye gittik. Sedat Hoca bizi çok güzel bir şekilde karşıladı ve çok samimiydi. Görüşmeye başladığımda umutsuzluğumu dile getirdiğimde, umutsuz olmamamın gerektiğini bana izah ettiğinde sanki içimde bir umut yeşerdi, mutlu oldu. Hocamızın benimle paylaştığı bilgiler bana güven verdi. Sanki bir psikiyatrist gibi hastaya yaklaşımı ve güven veren duruşu, güleryüzü, tatlı dili beni adeta büyüledi. Eşimle birbirimize aradığımız hocayı bulduk dedim. Nakil için sıraya girdik ve...

Devamı

Karaciğer Nakli ile Yeni Hayatına Başladı

Karaciğer siroz hastasıydım. Ankara Güven Hastanesi'nde karaciğer nakli oldum. Önce Allah sonra Sedat Karademir hocam bana bir can bağışladı. Umudumu kesmişken şu anda ikinci hayatımı yaşıyorum. Başta Sedat Karademir, Muzaffer Atlı, ekipteki tüm hocalarıma, servisteki hemşire arkadaşlara, hasta bakıcılara sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Saniye K.

Devamı

Annesine Hayat Verdi

Başta Sedat hocam olmak üzere bütün, doktor, hemşire ve tüm ekibe sonsuz teşekkür ediyorum. Anneme can veren Güven Hastanesi'ne çok teşekkür ederim.S.Ö.Ü.

Devamı

Böbrek Nakli Yine Umut Oldu

1964 doğumluyum.Genetik bir  hastalık olan Polikistik böbrek nedeniyle 3 yıldır diyalize girmekteyim.1 ay önce bir arkadaşım böbrek nakli olduğunu diyalizden kurtulduğunu söyledi.Naklini Güven Hastanesi’nde olduğunu söyleyince bana da güven geldi. Sevgili eşim Azize’nin ısrarıyla Güven Hastanesi’nde tetkiklere başladık.10 günlük bir süreç içinde tetkikler sonuçlandı ve eşimin böbreği tamamen uydu.Bu süre içerisinde Doç. Dr. Beril Akman ve Koordinatör Hemşire Sibel Bozdağ çok yardımcı oldular.Daha sonra Genel Cerrah Muzaffer Atlı ile görüşmemiz bana ameliyat konusundaki şüphelerimi giderdi ve 2 gün içinde ameliyata karar verdik.Şu an her şey yolunda.Artık diyalizden kurtuldum ve haftanın üç gününü tekrar kazandım.Benim sağlığıma kavuşmama neden olan başta sevgili eşim Azize Balta’ya, ameliyat ekibinden Prof....

Devamı