HASTA ÖYKÜLERİ

12 Yıl Süren Çile Sona Erdi

Ben 2001 yılında sistematik lopus tanısıyla  kby  hastalığına yakalandım ve  diyaliz makinesine bağlanıyorum.  Yiyeceğim, içeceğim herşeyim sınırlı ve hayatımın dengesi bozuldu . Bu 12 yıl sürdü . Kadavradan nakil bekledim ama şansım bir türlü tutmadı ve  bu hastalıkla kendimi eksik ve mutsuz hissettim.  Ta ki mayıs ayına kadar.  Annem böbreğini verdi, büyük bir kadroyla güven hastanesinde nakil oldum beni hayata döndürdü ,yaşamıma mutluluk kattı bütün hayatım değişti. Duygularım değişti kendimi yeni doğmuş gibi hissediyorum ve güven hastanesine  teşekkür ederim ve nice hastaları kurtarmasını dilerim.

Devamı

Güven Organ Naklinden Uluslararası Mutluluk

İsrailli hasta, eşinin böbreği ile  Türkiye'de  hayat buldu.Haftanın 4 günü diyalize  giriyordu.   Hayatının oldukça sıkıntıya sokan bu süreç 4 ay önce başlamıştı. Hastalığını   ilk  öğrendiğinde tedavi süreci adına ne yapması gerektiğini bilmiyordu.  Bu sırada diyaliz makinelerinde geçirdiği rahatsız edici süreç   başlamıştı.   Böbrek naklini araştırmaya başladılar.  Eşi böbreğini vermeye karar verdi.  Türkiye'de  yeni  böbreği  ile  hayata  tutundu. Tüm ekibe teşekkürler.

Devamı

Kızının Karaciğeriyle Yaşama Tutundu

Yıllardır Hepatit C tedavisi tedavisi görmeme rağmen, bir süre sonra iğne ve ilaç tedavileri yeterli gelmemeye başladı. Vücudumun her yerinde ayaklarım da dahil şişlikler oluşmaya başladı. Bununla beraber uykusuzluk, yorgunluk, halsizlik ve gün geçtikçe şiddetle artan vücut ağrıları. Tedavi sürecimi yıllardır takip eden ve bilen değerli doktorum PROF.DR. SEDAT BOYACIOĞLU'NA gittim. Şikayetlerimin sebebinin araştırılması için çeşitli tetkikler yapıldı ve sonuçlara göre şöyle bir karara varıldı. Karaciğerimin artık işlevini yerine getiremediğini, iğne ve ilaç tedavilerinin artık yeterli olamayacağını söyleyerek acil karaciğer nakli olması gerektiğini söyledi. Nasıl olacağını, yapılması gerekenlerin ne olduğunu bilmediğim için üzüldüm. Belki de o an son şansım olduğunu düşündüm. Karaciğer nakli yeniden hayata...

Devamı