HASTA ÖYKÜLERİ

Türkiye'den Uzanan Dostluk Eli

Kronik böbrek yetmezliği  tanısı  konduğunda , moralim çok bozuldu.  Rusya’da  organ  naklini araştırmaya  başladım.   Daha  önceden  Türkiye ‘de   nakil  olan  bir  arakadaşımın  tavsiyesi  üzerine, Türkiyedeki  organ  nakli  merkezlerini araştırmaya  başladım. Güven  Hastanesi  Organ Nakli Merkezi’nde nakil  olmaya  karar  verdim.  2013 nisan  ayından bu yana  diyaliz sürecİ  ile başlayan  sıkıntılı günlerim,    Güven Hastanesi Organ Nakli Merkezi  ile sona  erdi.  Türkiye’den  uzanan dostluk eline teşekkür ederim. 

Devamı

Doğru Teşhis Mutlu Sona Erdirdi

Ben H.D  Benim karaciğer nakil serüvenim, 3  Yıl Önce Bingöl’de  başladı.   Diyarbakır, Bitlis, Batman, Bingöl, Malatya ‘ yı  hastane  hastane  dolaştım.  Karaciğer  nakli olmam  gerektiğini  söyleyen  kimse olmadı.    Akrabalarım birde   Ankara’yı  denememi söylediler.  Ancak  beni Ankarada ‘da  sıkıntılı günler  bekliyormuş.Gittiğim  Hastanedeki doktor karaciğer  nakli olmam  gerektiği teşhisini koydu ve bana  karaciğer verebilecek bir yakınımı  bulmam    gerektiğini  söyledi.   Bingöl’e  döndüm, Kardeşimi alıp,  Bingöl’den Ankara’ya geldim.  Aynı  doktorun kapısını çaldım.  Doktor  vericiyi inceledi ve  kardeşimin...

Devamı

12.12.2012 Yaşamına Renk Getirdi

Ben 1986 doğumluyum. Benim hikayemde 2006 yılında Ankara Numune Hastanesi’nde başladı. İlk teşhisim orada konuldu. Ülseratif kolit, bu hastalığın zorluklarıyla beraber, doğabilecek hastalıkların olacağını duymamla aradan 7 ay geçmeden, Primier sklorejen Kolanjit denen hastalıkla tanıştım. Belki her bedene her acı ağırdır ama bu hastalık beni, gençliğimi, hayallerimi, herşeyimi sınırladı. Her adımımda 2 kere düşündürdü. Çünkü nerde ne zaman kaşıntılarımın ağrılarımın başlayacağını bilmiyordum. 2009 yılında evlendim ve bedenimdeki yüküme eşimi de ortak etmiştim. Onu çok seviyorum o olmadan bunları aşamayacaktım. Belki de, hastalık mantıklı düşündürmüyor canıma tak ettiği acılarla karşı karşıya kalmıştım ve eşim o anlarda hep yanımdaydı. Çocuğuma hamile kalmamla ağrılar daha da şiddetlendi,...

Devamı

12 Yıl Süren Çile Sona Erdi

Ben 2001 yılında sistematik lopus tanısıyla  kby  hastalığına yakalandım ve  diyaliz makinesine bağlanıyorum.  Yiyeceğim, içeceğim herşeyim sınırlı ve hayatımın dengesi bozuldu . Bu 12 yıl sürdü . Kadavradan nakil bekledim ama şansım bir türlü tutmadı ve  bu hastalıkla kendimi eksik ve mutsuz hissettim.  Ta ki mayıs ayına kadar.  Annem böbreğini verdi, büyük bir kadroyla güven hastanesinde nakil oldum beni hayata döndürdü ,yaşamıma mutluluk kattı bütün hayatım değişti. Duygularım değişti kendimi yeni doğmuş gibi hissediyorum ve güven hastanesine  teşekkür ederim ve nice hastaları kurtarmasını dilerim.

Devamı

Güven Organ Naklinden Uluslararası Mutluluk

İsrailli hasta, eşinin böbreği ile  Türkiye'de  hayat buldu.Haftanın 4 günü diyalize  giriyordu.   Hayatının oldukça sıkıntıya sokan bu süreç 4 ay önce başlamıştı. Hastalığını   ilk  öğrendiğinde tedavi süreci adına ne yapması gerektiğini bilmiyordu.  Bu sırada diyaliz makinelerinde geçirdiği rahatsız edici süreç   başlamıştı.   Böbrek naklini araştırmaya başladılar.  Eşi böbreğini vermeye karar verdi.  Türkiye'de  yeni  böbreği  ile  hayata  tutundu. Tüm ekibe teşekkürler.

Devamı